Drogi Pacjencie, zapraszamy do wsparcia inicjatywy tworzenia Biobanku PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii Sp. z o. o. Jest to pierwszy tego typu Biobank na terenie Dolnego Śląska. Naszym zadaniem jest gromadzenie próbek krwi, które zostaną wykorzystane do badań naukowych poświęconych wykrywaniu nowoczesnych markerów i terapii schorzeń sercowo-naczyniowych oraz autoimmunologicznych. Szereg tych chorób pojawia się w naszych rodzinach, jesteśmy często bezradni, szczególnie wtedy, gdy wykrywane są zbyt późno. Poprzez udział w projekcie Biobank, wspieramy rozwój tych gałęzi medycyny, które zajmują się wykrywaniem skuteczniejszych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Pamiętajmy, to nad czym pracują naukowcy dziś w laboratoriach badawczych, może znaleźć jutro zastosowanie w rutynowej opiece nad pacjentem.
To inwestycja w naszą przyszłość!
n. biol. Piotr Zień - Krajowy Koordynator ds. Biobankowania
Karierę naukową rozpoczynał w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Biotechnologii UMCS, a następnie doktora w Zakładzie Biologii Molekularnej KUL. Rozwój naukowy kontynuował na Uniwersytecie Western Ontario w Kanadzie. W 2005 roku rozpoczął pracę w Adamedzie, gdzie prowadził projekty badawczo-rozwojowe, koncentrując się na innowacyjnych cząsteczkach przeciwnowotworowych - zarówno syntetyzowanych chemicznie, jak i biotechnologicznie. Przez ostatnie 10 lat (z krótką przerwą w 2019) pracował w Polpharma S.A., gdzie był zaangażowany w tworzenie nowej struktury pod nazwą Polpharma Biologics.
Odpowiada za nadzór nad realizacją projektu BBMRI.pl, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – utworzenie Polskiej Sieci Biobanków.
mgr Weronika Wangert - Specjalista ds. Diagnostyki i Biobankowania, diagnosta laboratoryjny
Absolwentka kierunku Analityka Medyczna na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Po studiach rozpoczęła pracę w Medycznym Instytucie Badawczym Centrum ALL-MED we Wrocławiu, gdzie jako koordynator brała udział w pracy przy badaniach klinicznych. Doświadczenie w zawodzie diagnosty laboratoryjnego zdobywała w wieloprofilowym laboratorium szpitalnym firmy Diagnostyka w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Główne zainteresowania w dziedzinie immunologii.
mgr Beata Wałęsa, Specjalista ds. Diagnostyki i Biobankowania, specjalista diagnostyki laboratoryjnej
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizacja z Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Po studiach podjęła pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu w Punkcie Krwiolecznictwa, pracownia serologii transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Doświadczenie w zawodzie diagnosty laboratoryjnego zdobywała następnie w wieloprofilowym laboratorium przyszpitalnym Dolnośląskiego Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej we Wrocławiu. Główne obszary zainteresowań to biochemia, immunochemia i serologia transfuzjologiczna.
mgr inż. Izabella Jasyk, Specjalista ds. Biobankowania
Absolwentka biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej i programu studiów magisterskich Erasmus Mundus „MONABIPHOT” w ENS Paris-Saclay we Francji. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w IITD PAN we Wrocławiu w specjalności biologia komórki. Podczas doktoratu badała rolę ligazy ubikwityny w szlakach sygnałowych aktywowanych interferonem typu I. Odbyła staże naukowe we Francji, na uniwersytetach w Rennes, w Montpellier, w Lyon oraz w IGBMC w Strasbourgu. W ostatnich latach zdobywała doświadczenie w immunologii i biologii komórki w Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT jako stypendystka programu SONATA BIS (NCN).
mgr inż. Andrzej Roguski, Specjalista ds. Biobankowania
mgr Agata Świderska, Specjalista ds. Diagnostyki i Biobankowania, diagnosta laboratoryjny
dr Magdalena Grodecka - Kierownik Badań ds. Diagnostyki i Biobankowania
Absolwentka biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej i studiów podyplomowych PHARMED na Université Libre w Brukseli. Stopień naukowy doktora w specjalności immunochemia zdobyła w 2011 roku w IITD PAN we Wrocławiu. Zajmowała się charakterystyką białek membranowych, przeciwciał monoklonalnych i VHH. Odbyła staże naukowe we Francji, Irlandii i Belgii. W ostatnich latach pracowała w Ambasadzie RP w Tbilisi jako osoba odpowiedzialna za projekty pomocy rozwojowej i współpracę naukową. Stypendystka FNP, MSZ Republiki Francuskiej i Federacji Pharma Train.
dr Patrycja Gazińska, Lider Zespołu Badawczego Biobank
mgr Bartosz Rączy, Project Manager i Administrator Projektu BBMRI.pl
mgr Anna Pisarska, Specjalista ds. wsparcia realizacji projektu i szkoleń
Ukończyła studia magisterskie na kierunku Socjologia, specjalność: socjologia problemów społecznych na Uniwersytecie Opolskim. Jej droga zawodowa to przede wszystkim kontakt z klientem od sprzedaży, przez stanowiska na recepcji, administracji aż po pracę jako asystentka zarządu. W KOW zajmuje się wsparciem realizacji projektu BBMRI.pl oraz sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi Biobanku.
Jeżeli chcesz wykonać darmowe badania w kierunku chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy oraz wspomóc rozwój nauki, przyjdź do nas i oddaj próbkę krwi. Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś pod numerem telefonu 727 66 66 10 (codziennie w godzinach 8:00-15.00).
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej